До уваги податкових агентів! З 9 серпня діє оновлена форма єдиної звітності

Мінфін наказом від 04.07.2022 р. №189  виклав у новій редакції єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 

За текстом наказу він набере чинності з дня його офіційного опублікування. 9 серпня його опубліковано в «Офіційному віснику» №61.

Щодо набрання чинності та першого подання

У Наказі №189 не вказано, з якого періоду слід звітувати вперше за новою формою. Тому діє загальне правило за п. 46.6 ПКУЗа ним до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Оскільки Наказ №189 опубліковано в серпні, вперше звітувати за новою формою потрібно буде вже за підсумками ІV кварталу 2022 року.

Але, звісно, у ДПС може бути зовсім інша думка. Про її появу повідомимо додатково. 

Щодо змін до єдиної звітності 

Зміни стосуються відображення середнього заробітку працівників, яких було мобілізовано з 24 лютого та які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення.

Зокрема, в табличній частині єдиної звітності зʼявилися нові рядки. В новому рядку 1.6 слід буде зазначати суму нарахованої заробітної плати за працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходи у вигляді грошового забезпечення у період мобілізації.

У новому рядку 3.7 відображатиметься сума ЄСВ, нарахованого фізособами-«єдинниками» ІІ та ІІІ груп та юрособами-«єдинниками» ІІІ групи на суми зарплати працівникам, яких було призвано під час мобілізації на військову службу до ЗСУ, які не отримували доходів у вигляді грошового забезпечення у період мобілізації.

Щодо цієї категорії платників ЄСВ та бази нарахування ЄСВ внесено зміни й до інших рядків та граф форми єдиної звітності.

Зауважимо, що до розділу ІІ додатку 4 ДФ додано рядки для відображення доходів від продажу сільськогосподарської продукції.

Докладно про всі зміни розповіли в окремій аналітиці ось тут.

Але через них всі роботодавці та податкові агенти отримали оновлену форму єдиної звітності. Відповідно саме її слід буде подавати вже за ІV квартал.

За матеріалами сайту https://news.dtkt.ua/

Распечатать эту статью