Чи індексувати оплату праці під час простою?

Оплата часу простою не належить до постійних виплат, які підлягають індексації, тому виплати за час простою не індексуються. Тож у разі введення простою під час війни нараховувати індексацію не потрібно.

Держпраці у Дніпропетровській області розповідає, що згідно умов п. 2 «Порядку  проведення індексації грошових доходів населення», затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. №1078 з внесеними змінами, індексації підлягають грошові доходи населення, що не мають разового характеру, зокрема оплата праці найманих працівників підприємств у грошовому вираженні, що включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Враховуючи, що оплата часу (періоду) простою не належить до постійних виплат, які підлягають індексації, тому виплати за час простою не індексуються.

Распечатать эту статью