Профспілки та їх соціальні партнери дбають про безпеку працівників на робочих місцях

У Будинку профспілок у Києві за участю ФПУ, представників сторін соціального діалогу та проекту ЄС-МОП відбулось розширене засідання робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив до законопроєкту «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».

Законопроєкт розроблений з метою формування нової національної системи запобігання професійним ризикам шляхом впровадження на законодавчому рівні ризикоорієнтовного підходу у сфері організації безпеки та здоров’я працівників та імплементації положень Директиви Ради 89/391/ЄЕС про запровадження заходів з метою заохочення до покращення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі.

Черговий раунд перемовин, якому передували декілька засідань робочої групи та консультації з роботодавцями та проектом ЄС-МОП, був присвячений обговоренню пропозицій МОП, які стосуються основоположних норм, розроблених у відповідності із прийнятими у світі стандартами трудових відносин.

Під час наради, зокрема, обговорено статті законопроекту стосовно відповідальності роботодавця за безпеку праці та здоров’я працівників на робочих місцях, механізму виплати страховки працівникові внаслідок нещасного випадку, що трапився на виробництві, проведення інспекційних перевірок робочих місць.

У засіданні робочої групи взяли участь представники секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради, організацій роботодавців та Мінсоцполітики, Мененджер Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» Жолт Дудаш. Профспілкову сторону представляли Профспілка металургів і гірників України, Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України, Профспілка залізничників і транспортних будівельників України, Конфедерації Вільних профспілок України.

Виступаючи перед присутніми заступник Голови ФПУ Василь Андрєєв акцентував на актуальності законопроекту та ретельному його обговоренні в профспілковому середовищі і незважаючи на існуючі розбіжності в підходах до окремих положень, наголосив на необхідності пришвидшення його доопрацювання в інтересах як роботодавців, так і працівників, продемонструвавши відкритість профспілкової сторони до діалогу і пошуку стійкого компромісу.  

Учасники наради зазначили, що на сьогодні законопроєкт вже підготовлений як окремий документ для розгляду його в урядовому комітеті. Висловлювалось сподівання, що варіант законопроекту, який вже напрацьований, урядовці підтримають, а у подальшому його можна буде доопрацювати вже на майданчику Верховної Ради.

За матеріалами сайту https://www.fpsu.org.ua

Распечатать эту статью