У Кабінеті Міністрів та Парламенті прийняли вимоги профспілок України

7 жовтня — у Всесвітній день дій за гідну працю у Києві відбулася попереджувальна акція профспілок України під гаслом «Захистимо свої трудові права і свободи на об’єднання в профспілки. Здобудемо краще життя». До столиці організовано прибули тисячі представників всеукраїнських профспілок з різних областей країни. Люди вийшли на акцію протесту, щоб продемонструвати владі свою рішучість захистити законні права та інтереси спілчан, всіх людей праці.

Учасники акції провели біля Кабінету Міністрів України мітинг, на якому виступили Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, представники ФПУ у парламенті Вадим Івченко та Сергій Рудик, представники членських організацій ФПУ: освітян і атомників, аграріїв і будівельників, медиків. Позицію Профспілки металургів і гірників України висловив у своєму виступі Олександр Рябко.

Зокрема, Григорій Осовий зазначив, що головним захисником законних прав та інтересів працівників, безпечних умов їх праці були і залишаються профспілки. Завжди, коли влада намагається звузити трудові права, профспілки не можуть залишатися у стороні, вони мобілізують профспілковий актив, всіх спілчан на дії та боротьбу за гідне життя людини праці, за забезпечення її прав та інтересів.
Тому, наголосив профспілковий лідер, ми вийшли сьогодні на таку масову акцію протесту проти спроб влади змінити трудове законодавство на користь бізнесу, звузити елементарні трудові, економічні та соціальні права працівників. Ця акція — попереджувальна. Але, якщо влада не прислухається до голосу профспілок, до голосу народу, який профспілки представляють, такі акції відбудуться по всій країні. Профспілки налаштовані дуже рішуче. Ми готові застосовувати весь арсенал засобів боротьби,  які не суперечать Конституції України та законам. У боротьбі за права найманих працівників українські профспілки відчувають ефективну та солідарну підтримку міжнародних організацій, зокрема Міжнародної організації праці та Міжнародної конфедерації профспілок.

Про ситуацію в галузях та регіонах України, готовність боротися за забезпечення прав та інтересів спілчан і працівників заявили під час мітингу

Профспілкова делегація зустрілася з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та передала йому вимоги учасників акції профспілок. Під час розмови були присутні Перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко та міністр соціальної політики Марина Лазебна. Позицію профспілок щодо законопроєктів з трудових відносин підтримали на цій зустрічі керівники організацій роботодавців: Анатолій Кінах, Дмитро Олійник, Сергій Біленький. Голова ПМГУ Олександр Рябко висловив пропозицію, щоб такі зустрічі відбувались періодично та планово в рамках тристороннього соціального партнерства.

У Верховній Раді України профспілкову делегацію з вимогами акції протесту прийняли перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук та Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів  комітету Галина Третьякова. Представники профспілок вже вкотре висловили свою позицію про те, що низку антинародних законопроєктів, які звужують права і гарантії працівників, необхідно відкликати. Це важливе питання профспілки внесуть у порядок денний роботи Національної тристоронної соціально-економічної ради при Президентові України (НТСЕР).

Донецька обласна організація ПМГУ висловлює подяку представникам ПО ПМГУ: ПрАТ «АКХЗ», ТОВ «Метінвест-МРМЗ», ПАТ «ЧОК», ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» за участь у попереджувальній акції профспілок України.

За матеріалами сайту ЦР ПМГУ

Распечатать эту статью