Молодіжний форум ДОО ПМГУ «Молодь Донбасу»

Відповідно до Плану основних заходів ДОО ПМГУ на ІІ півріччя 2021 року з 5 по 7 жовтня 2021 року в живописному       м. Святогірськ, на базі відпочинку «Зелений гай» був проведений III Молодіжний територіальний форум Донецької обласної організації ПМГУ «Молодь Донбасу».

У Форумі прийняли участь понад 40 – ка представників молоді  (до 35 років) підприємств Гірничо-металургійного комплексу Донецької області. Нажаль, деякі профспілкові організації проігнорували запрошення обласної ради ДОО ПМГУ та не забезпечили участь молоді у заході. З метою реалізації заходів Програми та обміну досвідом  для участі у Форумі були запрошені представники різних організацій.

Форум відкрила вітальною промовою голова Донецької обласної організації ПМГУ Л. Кобзева. «Головна мета форуму, зазначила голова ДОО ПМГУ,  дати можливість молоді активно і масштабно брати участь в житті своїх підприємств і своєї країни в цілому, поділитися досвідом роботи та почерпнути корисну інформацію від більш досвідчених товаришів, що розвиваються в напрямку поліпшення умов праці і з активною життєвою позицією».

З привітальним словом перед учасниками Форуму виступили представники  братської  первинної організації ПМГУ ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» С. Олійнік та С. Маркін ,  представник первинної профспілкової організації Дружківського машинобудівного заводу Ю. Борисова, голова Донецької обласної організації Профспілки працівників машинобудування та металообробки України О. Пічахчи. Вони побажали учасникам форуму плідно та уважно попрацювати на заході. Модератором Форуму був Віктор Квітко — заступник голови Молодіжної ради ПМГУ.

Інформаційна дискусія «Про роль молоді у сучасному суспільстві» була проведена представниками управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання  Донецької обласної адміністрації .

Навчання з коуч-тренером  О. Кашлаковим, нікого не залишило  байдужим. Навчання супроводжувалось  активною  ігровою формою, що цікаво сучасній молоді, це дозволило урізноманітнити методичну роботу та задати заходу добрий настрій. Теми тренінгу  «Лідерські якості молодого профактивіста», «Командоутворення». Було розкрито особливості лідерства властивих молодій людині, таких як: створення власного іміджу, який являється інструментом залучення уваги та вселяє віру в оточуючих, розкриття ораторських здібностей, що дуже важливо для молодого лідера, необхідність лідеру мати ідею, а також проект та ціль.

По закінченню тренінгу було дуже помітно поліпшення комунікабельності молоді, відсутність страху публічного виступу, посилення як командного духу так і прояви лідерства в окремих  командах.

Перший день роботи Форуму закінчився презентаціями молодіжних організацій підприємств. Виступили представники ПО ПМГУ: ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів», ПАТ «Арселор Міталл Кривий Ріг», ПрАТ «КДЗ» та ПО «Дружківського машинобудівного заводу».

 Домашнім завданням для молодих активістів став самостійний перегляд профспілкового фільму з подальшою дискусією та обговоренням.

Другий день III Молодіжного форуму Донецької обласної організації ПМГУ почався з енергійної зарядки, в якій інструктором довелося побувати кожному учаснику. Від ранкової зарядки молодь отримала заряд бадьорості та настрою на цілий робочій день. Плідна робота учасників форуму була помітна протягом усього дня. Гарний настрій супроводжував молодь та сприяв активній участі у запланованих заходах.

Про «Що таке профспілка» і «Мотивація профспілкового членства» розповів провідний спеціаліст апарату ПМГУ Р.Тарасенко. Діалоги з аудиторією викликали жвавий інтерес до того, що відбувається. Багато питань надійшло від слухачів. Р. Тарасенко детально відповів на всі питання, аудиторія залишилась задоволена.

Для спілкування в рамках соціально — ролевої гри «Жива бібліотека» учасники форуму були поділені на три групи, які розійшлися в різні локації. У якості бібліотекарів виступили представник ПО ПМГУ ПАТ «АкселорМіттал» С.Олійник, голова ПО ПМГУ «АКХЗ» С.Дорошенко, профспілковий лідер Г.Яременко. Вони спробували на своїх прикладах та історіях з життя мотивувати молодь на активність і прагнення рости, як професійно, так і в профспілковій сфері.

Впродовж виконання наміченої навчальної програми другого дня учасникам форуму було запропоновано тренінг з запрошеним фахівцем із відеозйомки А.Полухіної на тему створення відеороликів. Лекційна частина завершилася практичним завданням, в якому 7 режисерських груп надали свої роботи на тему «Профспілка очима молоді».

Заключний день III Молодіжного форуму молоді Донецької обласної організації ПМГУ почався з інтелектуальної зарядки. 6 команд змагалися в грі «Брейн ринг». При цьому питання були виключно на профспілкову тему і з почутого раніше навчального матеріалу. Команді переможниці вдалося відповісти на 14 з 20 питань. За перемогу крім гучних оплесків організатори форуму подарували кожному учаснику брендований павербанк.

На глядацький суд були запропоновані відеоролики, зняті молодими профактивістами на тему «Профспілка очима молоді». Всі роботи заслужили похвали і листяних коментарів!

Враховуючи, що президія Ради ПМГУ прийняла постанову  про проведення конкурсу відеороликів «Профспілка — очима молоді», учасники форуму вирішили одноголосно направити відеоролики до ПМГУ для участі в конкурсі.

При підведенні підсумків учасники форуму отримали можливість поспілкуватися з головою Донецької обласної організації ПМГУ Л.Кобзевою. Дискусія стосувалася соціально-економічних питань. Особливо жвавий інтерес молоді викликали зарплатні системи. Учасники мали можливість задавати питання та отримати відповіді на вищезгадані теми особисто від голови Донецької обласної організації ПМГУ.

На молодіжному форумі були обговорені наболілі питання, стосовно зупинення трудової міграції молоді з України, шляхом забезпечення гідних умов та оплати праці, та прийнято Резолюцію з питань знищення існуючого трудового права новими антитрудовими законопроектами «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо дерегуляції трудових відносин» №5371 і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» №5388, проект закону № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», які порушують конституційні права працівників і їх представників — профспілок, що буде направлено в органи державної влади.

Представникам всіх підприємств було надано заключне слово. Всі без винятку подякували за чудову можливість комунікації, навчання, отримання позитивних емоцій та нових знайомств. Від імені ДОО ПМГУ, голова Л. Кобзева висловила всім учасникам і запрошеним форуму величезну подяку за участь в заході і плідну роботу. «Висловлюємо впевненість і надію, що такі зустрічі внесуть корективи і нові погляди в створені особистості молодого профспілкового лідера». У відповідь було запропоновано проводити подібні форуми щорічно. На такій позитивній ноті III Молодіжний форум ДОО ПМГУ під звуки гімну завершив свою роботу.

До нових зустрічей, форумчани!

Фото Ганна Коновалова

Распечатать эту статью