Безпека та здоров’я працівників в епіцентрі уваги Донецької обласної організації ПМГУ

Відповідно до плану основних заходів на друге півріччя, 28 вересня у місті Краматорськ Донецькою обласною організацією було проведено семінар з питань охорони праці для громадських і старших громадських інспекторів, голів і членів комісій з охорони праці. У семінарі взяли участь більш ніж п’ятдесят представників трудових колективів із вісімнадцяти підприємств, що входять до складу Донецької обласної організації профспілки металургів і гірників України. В семінарі прийняли участь: начальник відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці східного міжрегіонального Управління державної служби в питаннях праці Максименко Руслан Володимирович, заступник начальника відділу північно-західного напрямку Управління промислової безпеки та на об’єктах підвищеної небезпеки східного міжрегіонального Управління державної служби з питань праці Гошко Сергій Романович, головні фахівці Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Ромах Оксана Геннадіївна, Манойло Сергій Миколайович, головний технічний інспектор праці Профспілки металургів і гірників України Білик Володимир Іванович.

      З вітальним словом відкрила семінар голова Донецької обласної організації ПМГУ Кобзева Любов Миколаївна, розповівши про рівень виробничого травматизму на підприємствах ГМК області у 2020 році та за перше півріччя 2021 року, акцентувала увагу на завданнях, які стоять перед профспілковим активом в питаннях охорони праці.

       Про дії Профспілки металургів і гірників України по обробці урядового проекту Закону України «Про безпечність та здоров’я працівників на роботі» і захисту прав працівників на безпечні та здорові умови праці аудиторію поінформував головний технічний інспектор праці ПМГУ Білик В. І.

       Аналіз виробничого травматизму в металургійній промисловості Донецької області провів заступник начальника відділу нагляду північно-західного напрямку Управління безпеки і на об’єктах підвищеної небезпеки Гошко С. Р. Він також розповів присутнім про застосування в роботі «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві …» № 337 від 17.04.2019 р. та про «Порядок проведення огляду, випробування та експертного обстеження машин і механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» № 687 26.05. 2004 р. та про право Профспілок вносити роботодавцям приписи в питаннях охорони праці.

        Про Порядок та методику проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядок проведення медичних оглядів профспілковому активу розповів начальник відділу гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Максименко Р. В.

        Про надання матеріального забезпечення та страхових виплат за рахунок коштів Фонду соціального страхування України при настанні страхового випадку, про організацію і порядок роботи комісії соціального страхування підприємств поінформували фахівці Бахмутського міського відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області Ромах О. Г. та Манойло С. Н.

        Фахівці Державного Управління в питаннях праці і Фонду соціального страхування відповіли на питання, що цікавлять учасників семінару, а їх активісти поставили більше двадцяти.

        Крім того, фахівцями Донецької обласної організації підготовлені і передані у електронній формі в первинні організації профспілки «Методичні рекомендації профспілковому активу по здійсненню громадського контролю в питаннях охорони праці», «Про дії потерпілого в разі отримання травми на виробництві, а також як отримати компенсацію за травму на виробництві », методичні рекомендації «Практика розслідування та обліку нещасних випадків на виробництві».

         Підготовлено вебінар на тему: «Навчання та інструктажі з охорони праці: від формалізму до ефективності».

        Завершилася зустріч напутнім словом голови Донецької обласної організації Кобзевої Любові Миколаївни.

        Організація та інформаційне забезпечення семінару отримали високу оцінку начальника Бахмутського міського відділення Управління виконавчої дирекції ФСС України в Донецькій області Мельникової Ольги Володимировни, яка висловила впевненість у подальшій співпраці.

Технічна інспекція праці ДОО ПМГУ

Распечатать эту статью