ДІЯТИ ЕФЕКТИВНО ТА РЕЗУЛЬТАТИВНО, ЗАХИЩАЮЧИ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ

Рада ФПУ 30 червня 2021р. затвердила заходи з реалізації Стратегії діяльності профспілок на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін» (прийнятої VІІІ З’їздом ФПУ), план з реалізації зауважень та пропозицій делегатів З’їзду, обговорила напрямки розвитку майнового комплексу ФПУ, ухвалила низку інших рішень. У засіданні Ради ФПУ взяли участь представники нашої Профспілки на чолі з головою ПМГУ Олександром Рябком.

Звертаючись до членів Ради, Голова ФПУ Григорій Осовий наголосив, що заходи на виконання Стратегії діяльності ФПУ мають стати для всіх профспілкових організацій  Дорожньою картою реалізації стратегічних завдань, насамперед щодо посилення економічного, правового і соціального захисту спілчан.

Також члени Ради були поінформовані про створення Робочої групи ФПУ з питань опрацювання законопроєктів, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок, для представлення позиції ФПУ у профільних комітетах Верховної Ради України, ЗМІ та утворення Організаційного комітету ФПУ з проведення всеукраїнських акцій протесту у разі розгляду Верховною Радою України законопроєктів, які порушують права працівників та профспілок.

Після виступу Голови ФПУ відбулась презентація заступників Голови щодо напрямів діяльності Федерації з досягнення її стратегічних цілей і виконання завдань.

Олександр Шубін зосередився на удосконаленні діалогу ФПУ з соціальними партнерами, напрямках діяльності щодо захисту  трудових прав працівників. Він зазначив, що основною ціллю нашої діяльності є створення нових робочих місць, збільшення доходів населення і темпів зростання зарплат, а також ліквідація заборгованості по зарплатах.

Подальшому реформуванню діяльності ФПУ у найближчий період був присвячений виступ Євгена Драп’ятого. Він підкреслив, що ФПУ – це фундамент працездатної України, тому що ми представляємо інтереси 4,5 найманих працівників. Тому потрібно йти до трудових колективів, постійно звітувати про зроблене, а також боротись за профспілкове членство та його мотивацію.

У доповіді Василя Андреєва, заступника Голови ФПУ на громадських засадах, йшлося про організацію і методичне забезпечення громадського контролю за дотриманням законодавства про охорону праці. Ще одним важливим напрямком у діяльності ФПУ стане запровадження міжнародного досвіду в роботу організацій профспілок усіх рівнів.

Оновлену Стратегію і напрямки розвитку майнового комплексу ФПУ презентував Володимир Саєнко. Він зупинився на нових програмах та перспективних напрямках діяльності «Укрпрофтуру», «Укрпрофоздоровниці» і ФПУ, спрямованих на збереження та відновлення здоров’я працівників.

До членів Ради ФПУ звернувся голова  Об’єднання профспілок Грузії, президент Всеєвропейської Регіональної Ради МКП Іраклій Петріашвілі, поінформувавши присутніх про реальність грузинських «ліберальних» реформ, які привели до збідніння широких верств громадян, соціальної несправедливості, безробіття та трудової міграції, звуження прав людини праці у Грузії.

Після обговорення виступів члени Ради ухвалили з питань порядку денного відповідні постанови.

За матеріалами https://www.fpsu.org.ua/

Распечатать эту статью