ОХОРОНА ПРАЦІ – ПОНАД УСЕ!

28 квітня — Всесвітній день охорони праці. В цьому році він проходив під девізом «Передбачити, готуватися і реагувати на кризу – інвестиції в стійкі системи безпеки і гігієни праці».

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначається День охорони праці 28 квітня.

Трудові колективи, керівництво підприємств та профспілкові організації завжди беруть активну участь у цьому Дні, заздалегідь готуючи відповідні заходи, спрямовані на підвищення уваги до проблем охорони праці на робочих місцях, зниження рівня виробничого травматизму.

Не залишилися осторонь первинні організації Профспілки металургів і гірників України, які діють на підприємствах гірничо-металургійної галузі Донецької області.

Поряд з традиційними заходами, які проводяться до Дня охорони праці, в поточному році профспілкові комітети запровадили новітні форми роботи, серед яких – конкурси малюнків дітей (ПК ПрАТ «АКХЗ», ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління»), он-лайн конкурси відеороликів на тему охорони праці (ПК ПрАТ «АКХЗ», ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів»).

На більшості підприємств ГМК регіону проведені тижні охорони праці, в ході яких відбулись різноманітні заходи.  

На ПрАТ «АКХЗ» проведено: позапланові аудити безпеки керівників усіх рівнів з метою визначення та усунення ризиків на робочих місцях; 237 тренингів-інструктажів на робочих місцях в структурних підрозділах підприємства; нараду з питань охорони праці 29 квітня 2021 року, на якій були підведені підсумки Дня охорони праці. Для чоловіків підприємства профспілковим комітетом проведений он-лайн конкурс «Містер Охорона Праці – 2021», де заводчани на сторінці Метінвест-Авдіївка публікували фотографії та відеоролики на тему охорони праці. В цьому конкурсі взяли участь 17 чоловіків, переможець визначався он-лайн голосуванням.

Окрім цього, в квітні в ПрАТ «Авдіївський коксохімічний завод» був проведений огляд-конкурс на краще робоче місце, переможці якого в кожній номінації були нагороджені грошовими виплатами. Паралельно відбувся  ще один конкурс «За здоровий спосіб життя!» серед структурних підрозділів підприємства. Критеріями перемоги стали показники рівня захворюваності з тимчасовою втратою працездатності на 100 працівників підрозділів в днях та випадках. За підсумками конкурсу переможці отримали нагороди та грошові виплати.

На   ПрАТ «КДЗ» за участю первинної організації ПМГУ з  21-28 квітня проведений Тиждень охорони праці. До цього з 12 по 15 квітня в цехах на змінно-зустрічних зборах акцентували увагу працівників на заходах  Тижня охорони праці, розмістили відповідну інформацію на стендах. Відбулася зустріч працівників заводу з керівником юридичної служби підприємства, яка продемонструвала значний інтерес персоналу до охорони праці. Керівництво заводу спільно с первинною організацією провели огляд-конкурс, а на засіданні профкому визначили переможців, яким було вручено грошові виплати.

Змістовна та плідна робота з охорони праці була проведена ПО ПМГУ   ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» разом із роботодавцем. Так, протягом тижня охорони праці підприємство розробило та втілило в життя інструкцію з інфекційної безпеки та інфекційного контролю, проведено навчання співробітників з питань інфекційної безпеки. Трудящі підприємства  та ветерани взяли участь у  панахиді по працівникам, які загинули на виробництві. Профспілковий комітет також організував та провів конкурс дитячих малюнків.

Цікаві, змістовні відеоролики з питань охорони праці були розміщені на сторінці ПО ПМГУ ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів». Соціальну мережу фейсбук для популяризації питань виробничої безпеки організація профспілки використовує не вперше, тому значна кількість робітників підприємства змогла ознайомитися з відеоматеріалами, які були підготовлені колегами. Доречи, ви можете подивитися їх на нашому сайті в кінці цього матеріалу.

В цілому ж відзначаємо, що в цей час охорона праці, створення безпечних та сприятливих умов праці залишаються в епіцентрі уваги держави, роботодавців, профспілок. Але, нажаль, її стан  на більшості підприємств країни залишається на низькому рівні. І це не може не хвилювати, адже за кожним нещасним випадком стоїть життя людини та її сім’я.

Разом з тим організації ПМГУ, які входять до складу Донецької обласної організації профспілки, впевнені, що діяльність профспілки разом з іншими заходами, які проводяться спільно з роботодавцями, неодмінно призведуть до позитивного результату, тому що озброєний інформацією працівник – захищений працівник!

За матеріалами первинних організацій ПМГУ

Распечатать эту статью