В епіцентрі уваги – підвищення заробітної плати!

Останнім часом в економіці України відбуваються процеси, які призвели до значного зниження покупної спроможності заробітної плати працівників підприємств гірничо-металургійного комплексу Донецької області. Значне подорожчання вартості комунальних послуг, продовольчих та непродовольчих товарів, широке розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, значним чином відобразилося на соціально-економічному стані усіх без виключення верств населення України, включаючи металургів, гірників, працівників вогнетривких та гірничодобувних підприємств. Як наслідок, знизилася відновлювальна функція заробітної плати, що може призвести до небажаних результатів у вигляді підвищення рівня нещасних випадків на виробництві, зниження працездатності.

Саме тому Донецька обласна організація профспілки металургів і гірників України сконцентрувала увагу на питаннях підвищення рівня доходів трудящих гірничо-металургійних підприємств Донецької області. З цією метою 10.02.2021 року було направлено лист щодо необхідності підвищення заробітної плати до керівників наступних підприємств: ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат» (Симоненко Р.Л.), ПрАТ «СП Укренергочемет» (Дубовик С.П.), ПрАТ «Дуружківський завод металевих виробів» (Зімбровський С.С.), ТОВ «Електроталь-Курахово» (Синенко В.В.), ПрАТ «КДЗ» ( Авдеюк І.М.), ТОВ «Дружківський вогнетривкий завод» (Остапенко І.А.), ПрАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» (Голубєв Д.О.), ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» (Хохотва М.В.), КП «Бахмут вода» (Трущін С.М.). Аналогічні листи були направлені на адресу Голови федерації металургів України Біленького С.Л. та Генерального директора ТОВ «Метінвест холдинг» Риженкова Ю. О.

Профспілковими комітетами первинних організацій ПМГУ організована робота з цих питань: проводяться розширені засідання профкомів із запрошенням керівників підприємств, директорів за напрямками діяльності підприємств, керівників відділів заробітної плати.

1. ПО ПМГУ ПрАТ «КДЗ»: 25.02.2021р. на зустрічі з Генеральним директором ПрАТ «КДЗ» було порушене питання про підвищення заробітної плати для трудящих підприємства.

26.02.2021р.відбулося розширене засідання профспілкового комітету ПО ПМГУ ПрАТ «КДЗ», в ході якого т розглядалося питання про підвищення заробітної плати. Середня зарплата по заводу за січень 2021р. склала 10677грн.

2. ПО ПМГУ ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління»: при формуванні бюджету на 2021 р. було заплановано підвищення рівня заробітної плати співробітникам підприємства з квітня 2021 р. в середньому на 10%.

 3. ПО ПМГУ ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів»: проведено консультації між роботодавцем та головою ПО ПМГУ під час яких досягнуто домовленості щодо підвищення щомісячних премій на 10% з 01.03.2021 р.

4. ПО ПМГУ ПрАТ «АКХЗ»: 17.02.2021 р. відбулась зустріч голови ПО ПМГУ Дорошенко С.М. та Генерального директора Литовки В.А. з приводу підвищення заробітної плати працівниками ПрАТ «АКХЗ». Генеральним директором було зазначено, що цим питанням займається керівництво «Метінвест Холдинг», підвищення заробітної плати працівників заплановане з квітня. Тривають обговорення проценту її підвищення. З 19.02.2021 р. у цехах заводу проходять робочі зібрання, на яких розглядаються питання заробітної плати. Представники профспілкового комітету на робочих зібраннях доповідають про заходи, які були застосовані профкомом, Радою Донецької обласної організації ПМГУ та Центральною Радою ПМГУ з цього напрямку.

5. ТОВ «Дружківський вогнетривкий завод»: з 01.01.2021 заробітна плата підвищена на 10 %.

6. ПАТ «Часівоярський вогнетривкий комбінат»: планується підвищення з квітня, проте розмір підвищення обговорюється.

7. ТОВ «Метінвест-МРМЗ»: проведено засідання профкому разом з директором із персоналу. Обговорено питання підвищення заробітної плати.

8. ПрАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат»: 02.03.2021 проведено засідання профкому, в ході якого було прийнято рішення направити звернення щодо підвищення заробітної плати до роботодавця. Наразі очікується відповідь.

Робота в трудових колективах щодо підвищення заробітної плати працівників триває.

Распечатать эту статью